Udsolgt: Foredrag ved Thure Lindhardt onsdag 4. marts kl. 19.00 i Frejlev Kirkecenter er desværre udsolgt.
Med afsæt i bogen ”Omtanke” som har Thure Lindhardt som hovedperson, vil Thure i dette dybdegående og inspirerende foredrag med afsæt i sin internationale karriere som skuespiller, komme ind på en række af livets store temaer.
I foredraget fortæller Thure blandt andet om sit forhold til tro – både på sig selv, men også på de højere magter. Det er en fortælling om, hvordan ens arbejdsplads den ene dag er en jysk provinsby og den næste Hollywood. Et inspirerende portræt af en mand, der konstant skal forsøge at bevare fokus og nærvær i en ofte kaotisk dagligdag.
Det er en tankevækkende fortælling om en skuespiller, der brænder for sit fag og søger en meningsfuld tilværelse midt i at være kendt og elsket for sine roller.
Man vil fra den 1. februar kunne erhverve sig gratis billetter via dette link: Omtanke-foredrag-ved-thure-lindhardt-billetter
Foredraget er gratis, men i tråd med aftenens tema “Omtanke” er I velkommen til at give et bidrag til Folkekirkens Nødhjælp på selve aftenen.




